מקצועות העתיד: כך תצליחו להתברג בענף ההייטק המבוקש

אם בא לכם להתברג בתחום ההייטק ובמקצועות מבוקשים מאד, הנה כמה מקצועות שאתם חייבים להכיר.

סייבר ואבטחת מידע

האתגרים בתחום הסייבר ואבטחת המידע גדלים משנה לשנה, במיוחד כאשר אנו יכולים לבצע מגוון פעולות מהסמארטפונים, הטאבלטים והאייפדים שלנו. מדובר בתחום חם שיעשה פלאים בעשור הקרוב, בין אם בכלים אוטומטיים לאיתור פרצות אבטחה, כלי אבטחה להעברת מידע רגיש בארגון, שליטה ואבטחה של מחשוב ענן ויכולת להתגבר על הונאה ופגיעות ברשתות, וכמובן הנגיפים והתולעים הידועים לשמצה. ההנחה היא שמרחב הסייבר ימשיך להיות חם כמו שהוא עכשיו, או אפילו חם יותר. בעתיד, הביקוש לפיתוח כלים חדשים יהיה בעיקר בקרב לוחמי סייבר, מומחי אבטחת מידע ומפתחים. אם גם לכם בא להתעסק בתחום הזה, תוכלו להירשם לקורס סייבר ולקבל את כל הכלים שאתם צריכים על מנת לעסוק בו.

QA ובדיקות אוטומטיות של קוד

בדיקה אוטומטית היא כלי שמבצע בדיקות ללא מגע אנושי, המאפשר לתוכנה לבצע עבורך תרחישי בדיקה. בדיקות אוטומציה של קוד נעשות ברמה כזו או אחרת במערכת או בסקריפט אוטומטיים. לרוב, בדיקות אוטומטיות נעשות על ידי רישום תהליך עסקי כלשהו ולאחר מכן ביצוע התאמות לצרכי הארגון, כגון הוספת פרמטרים, יצירת נקודות בדיקה, תנאים לוגיים להמשך התהליך, יצירת פונקציות, לולאה וכתיבה למסד נתונים.

בדיקות אוטומטיות חוסכות לארגון עלות של בודק ידני שצריך לבצע תרחישים, או משחררת אותו לשיפור תהליכי בדיקה אחרים. בדיקות אוטומטיות דורשות בדרך כלל ידע בתכנות, אבל זה לא חובה, ובדור הבדיקות הנוכחי, ישנם כלים שניתן להתאים כמעט לחלוטין על ידי התאמה אישית ולא כתיבת קוד.

רובוטיקה

תחום הרובוטיקה לוהט מתמיד וממשיך לצמוח, אבל נראה שהעתיד טומן בחובו התפתחויות מסחררות הרבה מעבר למה שאנחנו מכירים היום. פיתוחים שונים בתחום הרובוטיקה ימשיכו להשתפר עם השנים, כמו בתחום התנועה, חיישנים, בינה מלאכותית, ביומטריה ועוד. בעוד שהפיתוחים הללו מוכרים לנו בתעשיות הצבאיות והלוגיסטיקה, הם גם יתפתחו למוצרים פשוטים יותר כמו בתים חכמים, תעופה, אבטחה ועוד. האתגר שקיים בתחום זה הוא דווקא החיבור בין מערכות מורכבות המשלבות דיסציפלינות שונות, כך שמי שנכנס לתחום כעת יוכל לעשות פלאים בתחום זה בעתיד.

 

 

תיעוד ואחסון מידע

תחום מחשוב הענן לוהט כבר בתקופה זו, אך מסתבר שהוא יפתח ניסים בשנים הקרובות ויביא אותנו לתחום אחסון הנתונים. כמות המידע בארגון גדלה משנה לשנה, וכך גם מספר המשתמשים, מה שמציב בפני ארגונים וחברות אתגרים רציניים לעבד ולאחסן בצורה מאובטחת כמויות גדולות של מידע. בנוסף לכך, ארגונים חייבים לספק גם זמני תגובה מהירים, כך שיהיה ביקוש גבוה למומחי ענן שיגיבו לכמויות גדולות של מידע בעתיד.

פיתוח אפליקציות ותוכנה

פיתוח תוכנה ואפליקציות הוא הבסיס להצלחה בתעשיית ההייטק. יש ביקוש עצום למפתחי תוכנה מנוסים ויצירתיים. עקב המחסור החמור במפתחים, בוגרי הנדסת תוכנה השולטים בשפות תכנות פופולריות מתקבלים לעבודה מיד לאחר מכן לעתים קרובות הם מקבלים הצעות עבודה עוד לפני שהם מקבלים את התעודות שלהם.

ניהול אתרים

הייטק מחפשת מומחים לבנייה וניהול אתרים, מומחים לקידום אתרים ומנהלי אירועים ודפים ברשתות החברתיות מבוקשים גם הם. הביקוש לבוני אתרים ומנהלי דפים עסקיים ואתרי מכירות גדל עם הזמן, הן בחברות הייטק והן בחברות במגזר הפרטי והציבורי.

לסיכום,

אם אתם רוצים להתברג בענף ההייטק ובא לכם לעבוד במקצועות מבוקשים, אנחנו ממליצים לכם להתעניין בתחומים שסקרנו במאמר זה. בחירת מסלול לימודים נכון חשובה אם ברצונכם להיכנס לאחת הקריירה המבוקשות ביותר.

נגישות