אנשים רבים מכירים את המונח אקטיביזם ואף פועלים כאקטיביסטים במגוון מישורים, אך לא רבים מבינים שגם ניתן לחגוג את הפעולה, ויותר נכון ניתן למנף אותה באמצעות אירוע שנתי וחגיגי שמעניק רוח גבית עבור מגוון פרויקטים עתידיים, וכאן אתם מוזמנים ליישר קו ולהכיר את "פסטיבל אקטיביזם" – פסטיבל שמבקש לתמוך ביצירת סביבה חברתית בעלת השקפה ברת קיימא.

מפגש פסגה

פסטיבל אקטיביזם הנו בעצם עמותה, כזו שאינה רק מבקשת לקדם את העשייה הסביבתית והחברתית, אלא גם לחגוג אותה. אל המפגש זורמים תנועות, עמותות, עסקים וארגונים שפועלים באופן חברתי, כך שמדובר במפגש פסגה בו עשוי להירקם רק טוב – יוזמות נוספות. כמו כן, גם יחידים ומשפחות מוזמנים – כך מי שבעל מוטיבציה, מוזמן להירתם ולסייע בשני המישורים שעומדים על הפרק: החברתיים והסביבתיים.

השראה לצד פרקטיקה

מטרת הפסטיבל ברורה: הפסטיבל נוסד מתוך רצון עז לעודד שיתופי פעולה בין מגוון יוזמות, ארגונים ופעילים – הן בתחום החברתי והן בתחום הסביבתי. מכאן מי שמבקש לקחת חלק בעשייה, מוזמן להגיע ולא רק לקבל השראה, אלא גם לרקום קשרים ולהפנים כיצד ניתן להנחית אידאולוגיה לפרקטיקה.

יד ביד

התחום החברתי והתחום הסביבתי אלו שני תחומים משלימים וחשובים, שאם הם לא יטופלו כראוי, שאר ההישגים עשויים גם הם להתערער, וזאת כי מדובר בשני נדבכים שמהווים יסוד איתן לקיומה של מדינה ושל חיים משותפים. אם רק נדאג לסביבה ואם רק נושיט יד לאנשים שסביבנו, לא רק שנחווה מציאות יותר נעימה ובריאה, אלא גם יהיה לנו לאן להתקדם ונוכל לתת דוגמה ראויה לילדים שלנו, ועל כן זה רק הגיוני ששני נדבכים אלו ילכו יד ביד, וכאן הפסטיבל מעניק תשובה לכל מי שמבקש להיות פעיל, אך אינו יודע כיצד, או שפשוט מבקש למנף את העשייה האישית.

פסטיבל האקטיביזם

מה במקום?

לעומת פסטיבלים סטנדרטים, סוג זה מהווה מרחב עשייה פורה, כאשר הוא כולל הרצאות, מעגלי שיחה, ספרים, מוזיקה ואף הצגות שנמצאות בשולי המיינסטרים, וזאת מתוך תפישה שתרבות משקפת מחשבה ומחשבה חופשית מניעה לשינוי הרצוי. כמו כן, activism festival מהווה פלטפורמה שמסייעת לקדם מגוון יוזמות, ולו באמצעות שירותי ייעוץ, הכוונה ואף תמיכה טכנית, כך כול שצריך לעשות הוא בעצם לרצות.

החוויה האישית שמאחורי העשייה

קיימים לא מעט פעילים סביבתיים שביום יום נלחמים בטחנות רוח, ועל כן פסטיבל זה מגיע להעניק מענה לאותה שגרה שוחקת ואף לחזק באמצעות שיתופי פעולה וחשיפה לשלל כלים מקצועיים. עוד ראוי לציין שהפסטיבל מותאם לאנשים שאינם חלק מארגון מסוים והוא מתמקד בחוויה האישית שבתוך העשייה, כאשר חשוב להבהיר שהאירוע מיועד עבור כולם, ללא הבדלתי דת ולאום.

עלויות ומידע נוסף

ראוי לציין שהאירוע מסייע להקים מערך מקיף להקמת ארגונים, כך שבעתיד הוא יוכל לספק שירותי ייעוץ וליווי בכול הנוגע לפרסום יוזמות בתחום. עוד נציין שהכניסה לפסטיבל אינה כרוכה בתשלום, אלא כל אדם מחליט כמה נכון מבחינתו לשים, כאשר ישנה המלצה מטעם ההפקה, אך היא כאמור רק מבחינת המלצה. בנוסף, כפי שניתן לצפות הפסטיבל מונגש לכולם והוא נחשב לפסטיבל "ירוק" – הפסטיבל הירוק הגדול ביותר שקיים ברחבי המזרח התיכון, וככזה הוא משתלב בסביבה ומתערב בקיים באופן המינימלי ביותר, כאשר ביודיזל ואנרגיה סולארית מספקים את סך האנרגיה הנחוצה, וכפי שניתן לצפות, קיימים שלל פחי מיחזור במתחם.

להרים את הכפפה

האורחים מוזמנים לקחת חלק פעיל בנעשה – מוזמנים להשתתף בהרצאות ודיונים, וזאת מתוך ההבנה ששינוי אמתי נובע מאנשים פרטיים. שנסכם? הפסטיבל מוכיח שהדרך והרצון קיימים – הפתרונות רק מחכים שאנשים ירימו את הכפפה.

קראו גם את הכתבה שלנו בנושא: לפעול למען הדמוקרטיה האמיתית במדינה!

נגישות