חומץ תפוחים: כל השימושים לאחד המוצרים השימושיים כיום

אחד מהמוצרים שיש כמעט בכל בית הוא חומץ תפוחים. מדובר בחומץ המבוסס על תסיסה של מיץ תפוחים, כאשר לרוב נהוג להשתמש בחומץ הזה לטובת תיבול של סלטים או תבשילים. אולם, בשנים האחרונות נעשה שימוש מוגבר בחומץ לטובת שורה ארוכה של צרכים, החל מטיפול באקנה ועד הפחתה של דלקות. מהם השימושים המרכזיים של חומץ תפוחים? להלן הפרטים.

ויסות רמות הסוכר בדם

אחד מהשימושים המרכזיים של חומץ תפוחים מבוסס על ויסות של רמות הסוכר בדם, וזאת בעקבות צריכה של חומץ במסגרת התפריט היומי. למעשה, מדובר בטיפול טבעי אשר עשוי לסייע לטובת הפחתה בשיעור של 4% ואף יותר מכך, אולם חשוב לזכור כי אין מדובר בתרופה אלא בטיפול טבעי שנועד לתמוך בוויסות של רמות הסוכר בשילוב של תזונה מאוזנת, ובהתאם לכך גם לווסת את רמות הסוכר בדם, בייחוד בקרב מי שאובחן עם סוכרת.

שיפור מרקם העור

עולם הקוסמטיקה חווה שינויים דרמטיים המגיעים לידי ביטוי בשילוב של חומרי גלם טבעיים לטובת שיפור מרקם העור, כמו למשל במקרה של צלוליטיס. באמצעות מריחה של החומץ על אזורים כמו הירכיים ניתן להוביל ליצירה של מענה המגיע  לידי ביטוי בשיפור של מרקם העור, וזאת בעקבות ריכוז גבוה של גופרית אשר ידוע כחומר הנלחם בנזקי הגיל, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת להיעזר בחומץ לטובת יצירה של מענה קוסמטי המתבצע באופן טבעי לחלוטין.

 

 

נדודי שינה

אם אתם סובלים מנדודי שינה, אתם לא לבד. מדובר בתופעה מוכרת המתרחשת על רקע של מגוון רחב של סיבות, כאשר אחד מהדרכים שבהן ניתן לנקוט בשביל להתמודד באופן טבעי  עם נדודי שינה יכולה להתבצע באמצעות שתייה של כוס מים ביחד עם כף אחת של חומץ, ודבש. השילוב של אשלגן, ברזל כמו גם ברזל הוא אחד מהסיבות הנפוצות לנדודי שינה ועל כן אפשר להיעזר בחומץ לטובת יצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בשתייה של החומץ רגע לפני שנכנסים למיטה, כל זאת מתוך מטרה להתגבר על מחסור תזונתי ולהוביל לאיכות שינה משופרת המבוססת בין היתר על שילוב של חומרי גלם טבעיים.

ריח רע מהפה

ריח רע מהפה משפיע מאוד על הביטחון והדימוי העצמי, בעקבות הבושה הנלוות לריח. חומץ תפוחים עשוי לסייע לטובת סילוק של ריחות רעים מהפה, וזאת בשל היותו מנטרל טבעי. מיד לאחר שמצחצחים את השיניים מוסיפים שתי כפות של חומץ תפוחים לכוס מים ומגרגרים למשך מספר דקות. שימו לב כי מומלץ לחזור על הפעולה מספר פעמים, מתוך מטרה להגביר את האפקט ובהתאם לכך להוביל לנטרול של ריחות רעים.

הרזיה

על מנת לתמוך בתהליך ההרזיה, אפשר להיעזר בחומץ תפוחים אשר עשיר בנוגדי חמצון כמו גם ברזל וסידן. שתי כפות של חומץ תפוחים עם מים לפני האכילה מהווה דרך מצוינת להגביר את רמת השובע, ובכך לתמוך גם בתהליך של ירידה במשקל המתבצעת באופן מבוקר.

לסיכום

חומץ תפוחים הוא חומר גלם נפוץ בכל בית בישראל, ואותו ניתן לרכוש בכל רשתות השיווק כמו גם חנויות הטבע. באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, תוכלו לנצל את היתרונות שלו בכל הקשור לנטרול של ריחות רעים, חיזוק מערכת חיסונית, תמיכה בתהליך ההרזיה ועוד, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות