עושים את זה פשוט: כך תהפכו את תהליך רישום המשכון לנוח וקל

מבקשים לקחת משכנתא, לחבור לקבוצת רכישה, או שבכלל מדובר בצורך אחר שמוביל לעבור רישום משכון? ובכן, למרות שמדובר בהליך משמעותי שנוגע לבעלות על נכס, ולמרות שמדובר בהליך שמצריך מגוון בדיקות ומתובל בלא מעט בירוקרטיה, טוב לדעת שאם רק בוחרים נכון, ניתן לסמן וי על המשימה באופן פשוט ויעיל. כיום, ניתן לסגור את הפינה באופן מקוון. מבלי לצאת מהבית, ומבלי להיות תלויים בלוחות זמנים של נושאי תפקיד מגוונים. ללמוד כל מה שחשוב אודות התהליך, וכמובן שגם ללמוד כיצד ניתן להתנהל באופן מקצועי ועם זאת מהיר. כל הפרטים כאן בפנים.

כיצד פועלים?

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שמשכון הוא מצב שבו משנים סטטוס של נכס. משנים מסטטוס של בעלות, לסטטוס של ערובה. הכוונה היא שמי שמקבל את המשכון הופך להיות הבעלים של הנכס, אם כי רק עד למועד הסדרת החוב. בתקופה זו הוא אינו יכול לגור בנכס ובטח שלא להשכיר או למכור אותו. מה שהוא כן יכול לעשות זה להשתלט עליו, אם כי רק במקרה שהחוב לא שולם בהתאם לחוזה. כאן נציין שניתן למשכן לא רק את הדירה, אלא גם קרן השתלמות, רכב, חנות וקרקע. לשם כך יש 2 דרכי פעולה. או שפועלים באופן עצמאי שמצריך הגעה ללשכה ומילוי שלל טפסים ייעודיים, או שנעזרים באתר רישום משכון מקוון. מעדיפים את הדרך הפשוטה? אתר Legal it מציע שירות מקצועי ומהיר, ואף שירות שנתמך בייעוץ מקצועי של עורכי דין שבקיאים בתחום ושמתייחסים לסך הפרמטרים האישיים.

 

 

אופציה אמצעית

ציינו שתי אופציות, וכאן נוסיף אופציה אמצעית. לצד הגעה ללשכה של רשם המשכונות, ולצד האפשרות להיעזר בשירות מקוון שנתמך בליווי והכוונה אישית ומקצועית, ישנה חלופה אמצעית. ניתן לבצע רישום מקוון באמצעות האתר ששייך לרשם המשכונות. עם זאת, רוב הסיכויים שאין מדובר באפשרות רלוונטית (או כדאית). כלומר, האפשרות תקפה רק אם הנושה מוסדי, וגם אז יש לבחון (עדיף מול עורך דין שבקיא בתחום) האם הנסיבות מתאימות. בוחרים בכך? יש לקחת בחשבון שנדרשים למלא (ולצרף כראוי) את סך המסמכים, משמע אין תחליף לייעוץ משפטי. המסקנה העולה מתוך כל אלו היא שאם תהליך מקוון, אז דרך אתר Legal it. גם שירות מקוון ומהיר וגם הנחיה מקצועית של עורך דין.

מתי נזקקים לכך?

טרם נתקלתם בצורך לערוך רישום משכון? מדובר בצורך שעשוי לצוץ כאשר מבקשים לקחת משכנתא עבור רכישת דירה, אך לא רק. כך למשל אנשים שמבקשים להשיג הלוואה לכל מטרה, או משכנתא לאיחוד הלוואות, עשויים להידרש בכך, כמובן כל עוד יש ברשותם נכס שאמור להוות ערובה. מכאן שגם אם הדרישה חדשה עבורכם, הרי שמדובר בצורך שכיח, וזאת כי בעלות על נכס מאפשרת להשיג תנאי ריבית שנחשבים טובים, ואף מזכה בהלוואה שנחשבת גבוהה. בכל אופן, אין זה משנה מהו הצורך שהוביל לידי כך, אלא יותר משנה כיצד פועלים. כאן נחדד שבין אם פועלים לבד ובין אם פועלים באופן מקוון, מוטב שעורך דין ילווה את התהליך. מדוע? אם כיוון שהתקנות נוטות להשתנות, אם כיוון שהנושא נחשב מורכב ואם כדי שגוף מקצועי שמייצג את האינטרסים שלכם יעבור בקפידה על סך הסעיפים, ויוודא שאינכם מסכנים את הנכס ששייך לכם.

בשורה התחתונה,

עתה כאשר הנושא ברור, נוסיף ונחדד שעשויים להתעורר צרכים משלימים. כך למשל ייתכן שהרישום נדרש להיות קבוצתי, ייתכן שאתם כבר לאחר התהליך ועל כן מבקשים לבדוק את הסטטוס של המשכון, ואף ייתכן שתבקשו לבטל את הפעולה. עבור כל צורך ישנה דרך התנהלות מעט שונה, אם כי תמיד טוב לדעת שני דברים: אפשרי לחסוך זמן ע"י התנהלות מקוונת וחשוב ליווי מקצועי של עורך דין.

נגישות