סיוע כלכלי ונפשי לילדים חולים ולבני משפחותיהם: פועלה המרגש של עמותת לתת תקווה אקטואלי מתמיד

עמותת לתת תקווה היא עמותה מוערכת התומכת באופן מלא בילדים חולים ובני המשפחה, באמצעות מגוון רחב של פעילויות שנועדו לספק סיוע כלכלי וגם נפשי, לאור התמודדות מורכבת המשפיעה באופן ניכר על רווחתם של משפחות מכל רחבי הארץ. מדובר בעמותה שמצליחה ליצור שינוי חיובי ובעל השפעה נרחבת, כפי שנסביר בסקירה הבאה אקטואלית יותר מאי פעם, לאור פעילות ענפה המתבצעת בכל רחבי הארץ. מהן הפעילויות של העמותה? כל הפרטים בכתבה.

לתת תקווה – עמותה הפועלת למען ילדים חולים ובני המשפחה

ארגון “לתת תקווה” – מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד – הוקם בשנת 2002 כגוף וולונטרי, במטרה לסייע לילדים חולים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. הארגון מבין את הנטל הכלכלי והרגשי שמגיע עם מחלת ילד, ולכן מציע תמיכה המתבצעת במספר רב של מישורים, החל מתמיכה רגשית המתבצעת במסגרת של חיבורים בין משפחות וילדים במסגרת של ימי כיף ועד תמיכה וסיוע בצוותים הרפואיים המבצעים עבודת קודש למען ילדים חולים, ובני המשפחה. הארגון שואף להקל על הלחץ והדאגה המאפיין משפחות אשר מתמודדות עם זמנים קשים, ועל כן המטרה של לתת תקווה היא להעצים משפחות להתמקד ברווחת ילדם ובהחלמה, בידיעה שיש להם מערכת תמיכה נרחבת. הארגון גאה להיות חלק מקהילה שדואגת אחד לשני, ואף לנצל את המערך ההתנדבותי לטובת שינוי בחייהם של ילדים חולים  ובני המשפחות שלהם. הפעילות הנרחבת המתבצעת לכל אורך ימות השנה היא זו שהופכת את העמותה הזו לבעלת השפעה חיובית, כפי שניתן להתרשם מהתגובות המרגשות של משפחות שמקבלות מעטפת מלאה מצד מתנדבים הפועלים במסגרת של מרכז עזרה וסיוע לילדים.

סיוע נפשי וחברתי המתבצע במחלקות

לתת תקווה רואה בפעילות חברתית והתנדבותית כחלק בלתי נפרד מהיכולת ליצור שינוי משמעותי בחייהם של ילדים ובני המשפחות. אחד מהפרויקטים המרגשים של הארגון כולל  למשל את ארון ההפתעות. מדובר בפרויקט שבמסגרתו בכל אחד ממחלקות הילדים בבתי החולים הוצב ארון ענק מלא במתנות והפתעות לילדים המאושפזים. מדי חודש המתנדבים של עמותת לתת תקווה דואגים למלא את הארון במתנות חדשות וכיפיות לרווחת הילדים. עם ההצלחה וההבנה כי מדובר בפרויקט המסייע לבריאות הנפשית והרווחה של הילדים, הוא הורחב לבתי חולים נוספים, וזוכה להצלחה אדירה.

 

 

סיוע כלכלי לרכישה של מזון ותרופות

לצערנו, ישנן לא מעט תרופות יקרות שאינן נמצאות בסל הבריאות, מה שיוצר בעבור משפחות מצוקה כלכלית קשה על רקע הוצאות הולכות וגדלות. ארגון לתת תקווה החליט להרים את הכפפה ולהקים מחלקה ייעודית המתמחה במתן של סיוע לרכישה של מזון ותרופות, כחלק מהבנה כי במסגרת הסיוע הכלכלי ניתן לאפשר להורים ובני המשפחה ראש נקי מדאגות כלכליות, והתמקדות בתהליך ההחלמה של הילדים. מדובר במחלקה משמעותית שמצליחה לסייע לאלפי משפחות בישראל, ובכך להקל ולו במעט על הסבל והקושי הנלווים לטיפול בילדים חולים, לצד הוצאות רפואיות שיכולות להגיע גם לסכומים של מאות אלפי שקלים, בעקבות צורך ממשי בקבלת טיפול רפואי.

לסיכום

לתת תקווה הוא ארגון חברתי הפועל למען ילדים  ובני המשפחות, החל משלב גילוי המחלה ועד להחלמה. מדובר בארגון שמצליח לסייע במסגרת של מגוון רחב של פרויקטים שהופכים את העמותה הזו לבעלת השפעה חיובית על חייהם של אלפי ילדים חולים בכל רחבי הארץ, כפי שניתן להתרשם גם מהתגובות המעולות של משפחות וילדים לצד שיתופי פעולה שהופכים את הארגון הזה לבית חם בעבור ילדים ומשפחות הזקוקים לסיוע כלכלי ונפשי.

נגישות