מרגישים את עוצמת הנתינה: הכול על אודות החזון המיוחד של עמותת משאלות

ילדים עם צרכים מיוחדים זקוקים להרבה הבנה, חמלה ונגישות. הם מתמודדים עם אתגרים יום יומיים, נמצאים במסגרות מיוחדות ומקבלים לרוב תמיכה מבני משפחתם. עמותת משאלות הוקמה כדי להקל על ילדים אלו על ידי בניית מסגרות מותאמות, ליווי ותמיכה וכמובן פועלת כדי להגשים את המשאלות של הילדים. במאמר שלפניכם סקרנו את פעילות העמותה בתחומיה השונים.

אודות פועלה של עמותת משאלות

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 על ידי פעילים מכל תחומי החיים, שמאמינים כי התנדבות ונתינה הם הערכים החשובים מכל. החזון של עמותת משאלות הינו חיבור בין אנשים טובים שרוצים לעשות מעשים טובים לבין אין סוף אפשרויות של הגשמת חלומות. המטרה העיקרית של העמותה הינה להגשים חלומות לילדים עם צרכים מיוחדים. העמותה מארגנת ימי כיף וגיבוש, מגייסת כסף לציוד וביגוד עבור הילדים ומארגנת הפעלות שיפיגו במעט את המתח והלחץ הנלווים להתמודדות היום יומית שלהם ושל בני משפחותיהם.

תחומי הפעילות של עמותת משאלות

  • פעילויות שמחה ותקווה לילדים – מידי שנה מפיקה עמותת משאלות מספר מחנות נופש וימי כיף לילדים מיוחדים. בכל יום כזה עשרות ילדים, יחד עם בני משפחתם, יוצאים ליום כיף מיוחד המותאם במיוחד למצבם.
  • סיוע לימודי לילדים מוגבלים – העמותה תרמה מכשירי פלט קולי 7 מסרים QuickTalker7 לבית ספר יובלים בעפולה, שבו לומדים תלמידים בגילאי 6-21 עם שיתוק מוחין, נכויות פיזיות, אוטיזם ועוד. המכשיר מסייע לילדים להביע את צרכיהם ולתקשר עם הצוות החינוכי. כמו כן, העמותה תרמה אופניים מותאמים המאפשרים לילדים לשפר את היכולות הספורטיביות שלהם.
  • קידום ספורטיבי לילדים ולנוער – העמותה מארגנת ימי כיף וטיפולים פרטניים בחוות סוסים טיפוליות ברחבי הארץ, מפעילה הפנינג מיוחד בסגנון נינג'ה ישראל עם מתקנים מונגשים ומותאמים, וכן דואגת לחבר בין ילדים מיוחדים לבין קבוצות כדורגל וכדורסל. אם הדבר אפשרי, העמותה רושמת את הילדים לחוגים ולמסגרות ספורטיביות המתאימים למצבם.
  • פיתוח יכולות דרך אומנותעמותת משאלות מסייעת ברכישת ציוד אומנות, פיסול, צילום ועוד לילדים עם בעיות רפואיות מורכבות, מפגישה בינם לבין זמרים, יוצרים וכוכבי ילדים ורושמת אותם לשיעורים וקורסים במשחק, ציור, כתיבה וכו'.
  • חטיבת פיתוח ומחקר – העמותה מכירה את הצרכים המיוחדים של ילדים מיוחדים, וצוברת ידע רב בנוגע לפעילויות המתאימות ומסייעות למצבים רפואיים ספציפיים. בשיתוף עם הצוותים הרפואיים, העמותה מתאימה פעילויות לכל מצב רפואי ולכל מסגרת חינוכית.
  • קו פתוח לרווחה ולהתנדבות – העמותה מפעילה מספר קווים פתוחים, דרכם אפשר ליצור קשר ולהתייעץ בנושאי רווחה, זכויות ילדים מיוחדים ובקשות התנדבות. הפניות מועברות לגורמים מקצועיים ורלוונטיים להמשך טיפול במקרה הצורך.

 

 

עמותת משאלות מגשימה משאלות של ילדים מיוחדים

העמותה פועלת לילות כימים להגשמת חלומות של ילדים כדי להקל ולו במעט על ההתמודדות היום יומית שלהם. בין היוזמות של העמותה ישנם:

  • המשאלה של אלי, ילד בעל אוטיזם והפרעות קשב וריכוז, הייתה לקבל מחשב ייחודי. עמותת משאלות רכשה עבור אלי מחשב אשר יעזור לו לתקשר עם בני משפחתו וצוות החינוך בבית הספר.
  • המשאלה של דניאל, ילד בן 14 המתמודד עם אוטיזם ואפילפסיה, הייתה קונסולת משחק. עמותת משאלות גייסה כסף כדי לרכוש לו קפסולת משחקים XBOX חדשה.
  • דנה בת ה-18 מתמודדת עם לוקמיה, סיימה לאחרונה את טיפולי הכימותרפיה וממתינה לקבלת תוצאות הצלחת הטיפול. העמותה רכשה עבורה מחשב מתקדם וכן מתנות נוספות לשמונת אחיה הקטנים.

לסיכום

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 כשמטרתה העיקרית הינה להגשים חלומות של ילדים עם צרכים מיוחדים. העמותה מפיקה ימי כיף, מסייעת ברכישת ציוד לבתי הספר, מארגנת טיפולים פרטניים בחוות סוסים טיפוליות, רוכשת ציוד לאומנות המותאם לצרכי הילד וכן מפעילה קו חירום לייעוץ, תרומה או בקשה להתנדבות.

נגישות