איך לבחור את חברת המשלוחים הכי פחות מזהמת?

אם אתם מנהלים עסק אינטרנטי ומוכרים מוצרים אותם עליכם לשנע, או שבמסגרת אורח חייכם עליכם להעביר הרבה פעמים דברים במהירות ויעילות ממקום, יכול להיות שאתם מחפשים או שאולי אפילו כבר יצא לכם לעבוד עם חברות משלוחים כאלה ואחרות. יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים חברת משלוחים והברורים שבהם הם כמובן מהירות השילוח, האדיבות של השליחים מול כל הגורמים וכמובן הדיסקרטיות והמקצועיות. אך האם יצא לכם לחשוב פעם על ההיבט הסביבתי כשמדובר בשליחויות? ככל שחברת שליחויות היא גדולה יותר, כך הפגיעה הסביבתית שהיא מייצרת תהיה גדולה יותר. מה שיפה, הוא שבאמצעות בחירה מוקפדת ושימת דגש בדיוק על העניין הזה, ניתן לצמצם את הפגיעה בסביבה ולשמור על הפלנטה שלנו. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים חברת שליחויות, כדאי מאד לשים לב כמה היא תורמת לרמת הזיהום העולמית. לא יודעים איך לעשות את זה? הנה כמה דרכים בהן תוכלו לוודא זאת.

להשוות בין חברות באינטרנט

חברת משלוחים אמינה וטובה חושפת בדיוק את הנתונים על אופי העבודה שלה בשקיפות מלאה. מומלץ לחפש מידע באינטרנט על החברה ודרכי הפעולה שלה ולהבין כיצד היא פועלת לצמצום המפגעים הסביבתיים. כמו למשל את אתר https://mydelivery.co.il/ של חברת משלוחים מנוסה וותיקה, בו תוכלו לקבל מידע עדכני על אופן השילוח, כלי הרכב בהם היא משתמש ואפילו נתונים על צריכת הדלק שלהם. במקרה הזה למשל מדובר בחברה השואפת להקטין את זיהום האוויר, אך חשוב לדעת שלא כל חברה שמה דגש על העניין החשוב הזה.

חברת משלוחים - לא מזהמת

שילוח ברכבים חשמליים

השימוש בכלי רכב חשמליים אצל חברות משלוחים הוא אחת הדרכים הבטוחות לצמצום הפגיעה הסביבתית ובמיוחד אם מדובר בשילוח מקומי בתוך אותה העיר. הרי כשמדובר במסלול קצר ומקומי, אין שום הצדקה להוציא רכב גדול ומזהם, לכן מומלץ הרבה יותר לבחור בחברה שמשתמשת בשליחים על אופניים חשמליים לצורך העבודות האלו. בנוסף ישנן חברות שגם בעבור משלוחים ארוכי טווח של מסלולים בין עירוניים למשל, משתמשות ברכבים חשמליים או רכבים היברידיים ובכך מצמצמות באופן משמעותי את הפגיעה באיכות הסביבה. ישראל לא התקדמה בנושא המכוניות החשמליות ביחס לעולם, אבל עדיין שווה לבדוק אילו חברות מצוידות ברכבים כאלה.

בדקו אלו רכבים מחזיקה החברה

בכדי לחסוך בעלויות, פעמים רבות משתמשות חברות משלוחים ברכבים ישנים מאד ובפרט ברכבי דיזל ישנים. הרכבים הללו מזהמים את האוויר עם פיח רעיל הרבה יותר מרכבים חדשים, במיוחד לאור העובדה כי רבים מהם לא מצוידים במערכות מתקדמות לסינון עשן, כפי שנדרשים כיום רכבים חדשים.

בדקו שהחברה לא משתמשת בחומרים שאינם מתכלים

במקרים רבים חברות השילוח גם מספקות שירות של אריזה של המוצרים. בדקו אם הן משתמשות בחומרים מתכלים כמו נייר ואפילו דואגות למיחזור, או שמא הן משתמשות בחומרים מזיקים שאינם מתכלים כמו אריזות ניילון וקלקר.

 

נגישות