סעיף 46 לפקודת מס הכנסה: הדרך לקבל החזרי מס על תרומות לעמותות

תרומה לקהילה היא חשובה מאחר והיא מאפשרת לעמותות להתניע את הפעילות אשר מצליחה לסייע ברמת הקהילתית והארצית. כתורמים לעמותות, חשוב לדעת כי אפשר לקבל החזר מס בעבור תרומות, וזאת בהתאם לסעיף 46 לפקודת מס הכנסה. כיצד הסעיף הזה משפיע על קבלת החלטות לתרומה ואיך תוכלו לנצל אותו? להלן כל הפרטים.

קבלת החזר בעקבות תרומה – כל מה שרציתם לדעת

תרומה המתבצעת באופן חד פעמי או באופן קבוע מזכה את ציבור התורמים באפשרות לקבלת החזר מס, וזאת בהתאם לסעיף 46 לפקודת מס הכנסה. מדובר בסעיף אשר מעניק לתורמים את היכולת לקבל החזר בגובה של כ-35% זיכוי מסך התרומה, והוא נועד מתוך מטרה לעודד את הציבור הרחב כמו גם ארגונים לתרום לעמותות. תרומה היא בעלת השפעה חיובית ועצומה על כל עמותה – בין אם מדובר בעמותה גדולה או עמותה קטנה, כאשר עידוד תרומה באמצעות סעיף 46 לפקודת מס הכנסה נועד לשם כך, ומהווה יתרון גדול בעבור המגזר הפרטי כמו גם העסקי לקידום של מעורבות חברתית המגיעה לידי ביטוי באמצעות קידום של תרומה, המתבצעת לכל אורך השנה, כאשר בתום השנה ניתן להגיש את הקבלות שאותן קיבלתם בעקבות התרומה, ולהזדכות על כך אל מול מס הכנסה.

שימו לב כי יעד התרומה הוא חשוב, מאחר ולא ניתן להזדכות על מס במידה ומדובר בעמותה שיש לה חובות רשומים או כזו שאיננה רשומה כחוק על ידי רשם העמותות. שימו לב כי ניתן לקבל תרומה במידה ומדובר בעמותה בעלת רישום תקין וכזו שפועלת ללא מטרות רווח, כאשר בדיקה לגבי הנושא הזה יכולה להתבצע באמצעות אתר jgive אשר מאפשר לציבור הרחב לתרום לעמותות בשקיפות מלאה, ותוך שימת דגש על בחינה מדוקדקת של העמותות כך שתוכלו ל היות בטוחים כי הכסף עובר במלואו לעמותות אשר פועלות כחוק.

 

 

Jgive – הדרך שלכם לתרום ואף לקבל החזר מס

אחת הבעיות הבולטות בתחום של תרומות נובע בין היתר בעקבות חוסר שקיפות אשר מוביל לא פעם לעוגמת נפש בעבור תורמים. אי יכולת לדעת האם מדובר בעמותה רשומה כחוק עלול להוביל להשקעה כספית אשר תרד לטמיון, ועל כן בחינה של זהות העמותה באמצעות הפלטפורמה של jgive מהווה דרך מצוינת ליצירה של מערך אשר פועל בשקיפות מלאה, בייחוד על רקע היכולת להיעזר במכשיר המאושר על ידי מס הכנסה. למעשה, לאחר העברת הכסף לעמותה, תקבלו באזור האישי קבלה מרוכזת המציעה את כל התרומות שלכם, כאשר היא מאושרת על ידי רשות המיסים לטובת הזדכות במס. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור בלשונית של החזר מס ואת השנה הרלוונטית, ולהגיש דרך האתר של מס הכנסה בקשה לקבלת החזר מס., בעקבות תרומות שבוצעו במהלך השנה.

לסיכום

אם אתם מקפידים לתרום לעמותות שקרובות לליבכם, זה הזמן להיכנס  לאתר של jgive אשר מאפשר לכם לבצע תרומה ולהבטיח כי מלוא הסכום עובר, ואף לנהל אזור אישי אשר דרכו ניתן להנפיק קבלות, כחלק מיצירה של מענה אשר מאפשר לכם להזדכות על התרומות שלכם, ולקבל החזר כספי בגובה של כ-35% מערך התרומה. מדובר בבשורה של ממש  בעבור תורמים אשר רוצים לסייע לקידום של אג'נדה חברתית של עמותה הפועלת כחוק, ובכך גם לתרום אבל גם לקבל את ההחזר שמגיע לכם מתוקף סעיף 46 לפקודת מס הכנסה. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן לנהל את מערך התרומות בצורה מסודרת, שקופה וללא הפתעות.

נגישות