תמונת מצב בישראל: עובדים קשה, מרוויחים מעט – ויש לכך השלכות

מרגישים שאתם עובדים יותר מדי? אתם ממש לא טועים. בישראל כמעט ואין איזון בין בית לעבודה וזאת בשל שעות עבודה רבות שגובות מחירים פיזיים אך גם נפשיים כבדים. כיצד תוכלו להתמודד עם ההשלכות? להלן הפרטים.

עובדים קשה מדי? הגיע הזמן לטפל בעצמכם

ע"פ הנתונים של ארגון ה OECD, ביחס לעולם המערבי העובדים כאן במדינת ישראל עובדים כ 50 שעות יותר מאשר עובדים במדינות מפותחות. למעשה, אם עד לפני 20 שנים שעות העבודה במדינת ישראל היו בין שמונה לארבע בצהריים, כיום רוב העובדים נאלצים לעבוד שעות ארוכות ולעיתים גם עמוק לתוך הלילה. התמונה מדאיגה עוד יותר מאחר ושעות העבודה הרבות גובות מחירים כבדים מאוד הן מבחינת היבטים נפשיים והן מבחינת היבטים פיזיים. מאחר והישראלים עובדים בממוצע מעל 1,900 שעות בשבוע, הפרודוקטיביות יורדת ובהתאם לכך גם הביצועים בעבודה. מעבר לכך, הורים שנאלצים לעבוד שעות רבות וגם מחוץ למסגרת העבודה נתקלים בפערים ביכולת שלהם לנהל את הבית ואת חיי המשפחה ולא פעם קורסים נפשית כתוצאה מהעומס הרגשי אך גם תחושת חוסר האונים כתוצאה ממשכורת נמוכה שאינה תואמת את שעות העבודה. הפער בין הפוטנציאל לבין מה שמתרחש בפועל גורם ללא מעט תסכול , אכזבה, כעס ושחיקה. זיהוי של המצב לצד קבלת טיפול ממוקד יכול בהחלט לסייע לכם לטובת התמודדות שבמסגרתה תוכלו לקבל כלים אופרטיביים.

תמונת מצב בישראל: עובדים קשה, מרוויחים מעט - ויש לכך השלכות

כיצד לזהות כי אתם במצוקה?

לא פעם שעות העבודה הרבות מסיחות את הדעת מהדברים שמטרידים אתכם, ובהתאם לכך הסימפטומים מתבטאים בחוסר תאבון, מוטיבציה נמוכה, עייפות רבה, קושי להירדם ומחשבות טורדניות. בנוסף, ירדה/עלייה ניכרת במשקל לצד חוסר שקט פנימי עלול להוביל בסופו של דבר לדיכאון. אם אתם מרגישים כי אתם לא עצמכם וכי אתם מקדישים יותר מדי זמן לעבודה, רצוי לבצע אבחון עצמי דרך אתרים מתמחים בבריאות הנפש או לפנות לאבחון אצל פסיכולוג. יש מקרים שבהם צריך לגשת לטיפול בדיכאון מאחר והדיכאון עלול להשפיע לא רק על היכולת שלכם לתפקד אלא גם ליצור לעצמכם את החיים שאתם רוצים. לא פעם גם האנשים המוכשרים והטובים ביותר בעבודה נאלצים להפסיק את שגרת חייהם בעקבות הדיכאון והמצוקה, ועל כן קבלת טיפול ממוקד יכול בהחלט לסייע לטובת התמודדות ויצירה של נתיב שבמסגרתו ניתן ליצור איזון בין חיי העבודה התובעניים לבין חיי משפחה.

טיפול – חלק בלתי נפרד מיצירה של חיים מאוזנים

קבלת טיפול דרך פסיכולוג או אפילו במסגרת קבוצתית מהווה את הצעד הראשון לקראת התמודדות עם ההשלכות של העבודה הקשה והשכר הנמוך. פנייה לעזרה מלווה לא פעם בתחושה של בושה, אולם חשוב לזכור כי בעולם שבו רבים מאיתנו לא מצליחים לתפקד בצורה שאנו רוצים או לא מקיימים את החיים להם אנו זכאים מובילים להשלכות הרסניות גם מבחינת היבטים של זוגיות, משפחה וכמובן התקדמות בעבודה. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לקבל מגוון רחב של טיפולים מוזלים גם דרך קופות החולים ובהתאם לכך ליצור אי של יציבות נפשית המאפשרת לסגל כלים להתמודדות.

לסיכום, שעות עבודה רבות בשילוב של שכר נמוך מובילים לא פעם להשלכות הרסניות שמשפיעות לא רק עליכם אלא גם על הסובבים. אם אתם מזהים כי אתם נמצאים במצוקה, זה הזמן לבחון את עצמכם ולקבל החלטה לגבי דרך הטיפול שבה תרגישו כי אתם מקבלים את התמיכה והסיוע, ללא בושה ועם הבנה כי נדרש לבצע שינוי מהותי, לפני שיהיה מאוחר מדי.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות