אוהבים את כדור הארץ: חשיבות האנרגיה הירוקה בחיינו

אנרגיה ירוקה

הסביבה שלנו דורשת התייחסות מלאה וכמה שיותר מוקדם! מצב הימים והאגמים  הולך ומחמיר ויותר בעלי חיים מתים מזיהומים ופסולת שנקרית בדרכם. האוויר שלנו מזוהם ונראה שבעוד 50 שנים כבר לא נוכל לנשום אוויר נקי או להתקיים על כדור ארץ בשלווה.

אנחנו כבני אדם שנמצאים על כדור הארץ יכולים לעשות שינוי אם רק נשים לב לדברים חשובים בחיי היום יום שיכולים לצמצם נזקים לסביבה. אז כיצד נפעל למען כדור הארץ? הנה כמה דרכים להנות מאנרגיה ירוקה ומאמצעים שונים לצמצום נזקים:

אבל לפני הכול – מה זאת אנרגיה ירוקה?

אנרגיה ירוקה או מתחדשת היא כזאת שלא כוללת בתהליך ההפקה שלה תהליכים אשר מזהמים את הסביבה. המטרה לצמצם הפקת אנרגיה מחומרים שמזהמים את הסביבה כמו פחם או נפט וגז טבעי ולפעול להפקת אנרגיה שנוצרת מאמצעים שאינם מזהמים כמו מאנרגיית הרוח והמים או אנרגיה סולרית שנוצרת על ידי קרני השמש או שאר מקורות המייצרים כמות נמוכה של זיהום ללא השפעה סביבתית רעה.

כדי להכיר טוב יותר את התחום, תוכלו להיכנס לאתר שמרכז מידע בנושא – האתר של חברת wr-solar המספקת לוחות סולריים אשר מפחיתים זיהום ופגיעה בסביבה בעת הפקת אנרגיה. לוחות סולריים מסייעים כמקור אנרגיה חלופית שעוזר לעצירת התחממות גלובלית ואינו פוגע במאזן האקולוגי.

מי שישקיע בלוחות סולריים יוכל להנות מהשקעה באנרגיה מתחדשת עם טכנולוגיה מתקדמת וקבלת רווחים עתידיים באמצעות אגירת אנרגיה ומכירתה לחברת החשמל. בין היתר אפשר לקבל החזרים מחברת החשמל ולחסוך משמעותית בתשלומי חשבונות חשמל גבוהים: כך שהסיוע הוא גם לשמירה על הסביבה וגם לשמירה על הכיס. השקעה בלוחות סולריים הופכת למשלמת כאשר היא פאסיבית ומכניסה כסף בכל שנה ובכך מכסה את ההוצאה הראשונית של התקנת לוחות סולריים ומכניסה כסף בכול חודש.

אז מה עוד אפשר לעשות?

מלבד הפקת אנרגיה ירוקה על ידי שימוש בתחנות רוח, לוחות סולריים, ושימוש באנרגיית המים והרוח – כל אלה יעזרו להפחית שימוש בחשמל רגיל כמו כזה שמופק מנפט או שימוש בגזים שמגבירים את אפקט החממה – יש כמה פעולות שנוכל לבצע עבור הסביבה שלנו:

הפחתת נסיעות בכלי תחבורה מזהמים – כלי תחבורה שפועלים על דלק או דיזל נחשבים מזהמים יותר. כיום יש רכבים חשמליים שאפשר לטעון ולא למלא בדלק ויש אמצעי תחבורה כמו אופניים רגילים אם חשמליים שמספקים סביבה נקייה והגעה ממקום למקום בקלות ללא פקקים או חיפוש חנייה. עוד אפשר לצאת לנסיעות משותפות עם אנשים המגיעים לאותו היעד ולבחור בתחבורה ציבורית ולא ביציאה עם רכב פרטי.

הקפידו לא לצרוך מוצרים עשויי פלסטיק – בעלי החיים שנמצאים על הפלנטה שלנו נפגעים פעמים רבות מכלים חד פעמיים שמושלכים בכול מקום. כמו כן, את הפלסטיק לא ניתן למחזר והוא מזהם את הסביבה. לכן חשוב להימנע מלצרוך כלי פלסטיק או שקיות ניילון מסוכנות לסביבה.

שמרו על סביבה נקייה מעשן – אל תדליקו אש ללא צורך והפחיתו את העשן בסביבה שלכם. אל תבעירו עצים שיש עליהם חומרי פלסטיק מזהמים ומסוכנים לסביבה. נסו לא להדליק מדורות או לפזר עשן בסביבה שלכם.

חסכו באנרגיה וחשמל – חסכו עד כמה שניתן בחשמל ונסו לא להדליק מכשירים חשמל שלא לצורך. נסו לייעל את מהלך העברת האנרגיה בבית והעזרו במומחים כדי לבנות מערך סולרי חכם ונכון. כך תוכלו להירתם למען שיפור העולם שלנו.

נגישות