מדריך לצרכן – כך תבחרו ספק אינטרנט אמין 

לא קל לבחור ספק אינטרנט אמין. יש ספקים רבים, חבילות דומות למדי והרבה עניינים טכניים מאחורי הקלעים, שלא מוכרים היטב לכל אחד, אם בכלל. ובכל זאת, חיבור לאינטרנט הוא דבר חיוני כיום, כמעט לכל אחד. מה עושים? כך תבחרו ספק אמין, באופן יעיל:

להתמצא בתחום

מהירות חיבור האינטרנט זה דבר אחד? לא, מסתבר שמדובר על שני נושאים שונים: מהירות העלאה ומהירות הורדה. מודם זה אותו דבר כמו נתב? נתב זה ראוטר? ומה ההבדל בין נתב לבין נקודת גישה? כשלב מקדים, מומלץ לוודא שאתם מתמצאים במונחים שבולטים בתחום זה. כל מונח שלא מוכר לכם, תוכלו להבין די בקלות ובמהירות. זאת, מאחר שמדובר לרוב במונחים נפוצים למדי ולא חדשים, שיש הסברים רבים לגביהם ברחבי האינטרנט. ויקיפדיה או מקורות אחרים, כמו גם חיפוש חופשי במנוע חיפוש, יביאו אתכם במהירות למידע בנידון. גם איגוד האינטרנט מציע מילון מונחים ויש עוד מקורות. כמובן, ספציפית לגבי בחירת ספק, אתם חייבים לכל הפחות להבין את המונחים הבאים: "ספק אינטרנט" (מחבר בין רשת האינטרנט לבין ספק התשתית), "ספק תשתית" (מחבר ביניכם לבין ספק האינטרנט), "בנדל" (הסכם עם ספק האינטרנט וספק התשתית בנפרד ואז פעילות רק מול ספק האינטרנט) ו"בנדל הפוך" (הסכם עם שני הספקים ופעילות רק מול ספק התשתית).

להגדיר דרישות

חשוב שתדעו להגדיר עבור עצמכם, מה אתם צריכים מחיבור האינטרנט. להגדיר דרישות מינימום וגם להבין מה יידרש במכסימום (כאשר למשל, כל המשפחה גולשת במקביל, האחד במשחקי מחשב, שני בשיחת וידאו, שלישי צופה בסרטונים וכן הלאה). ספק איכותי דוגמת ITC יציע מבחר חבילות אינטרנט, שכמה מהן בוודאי יתאימו לכם. אבל בכדי לבחור היטב, צריך קודם כל להבין באופן ריאליסטי, מה נחוץ לכם אישית.

מדריך לצרכן כך תבחרו ספק אינטרנט אמין

המוניטין כמפתח

מוניטין הספק משמעותי מאוד. זו היא האינדיקציה הראשונה לאיכותו. תוכלו לחפש מידע בנושא זה, למשל לגבי ספק אינטרנט ITC, דרך המלצות של חברים ובאמצעות חיפוש חופשי ברשת האינטרנט. מאחר שחיבור לאינטרנט הוא שרות כל כך מבוקש ונפוץ, יש לספקי האינטרנט היקף גדול מאוד של לקוחות. תודות לכך, לא מסובך לאתר חוות דעת עליהם.

חבילות ומחירים

השוואת חבילות גישה לאינטרנט ומחיריהן, חשובה כמובן במיוחד. אצל ספק ITC, תמצאו מבחר חבילות עם הרכבים שונים. שימו לב במיוחד, לשירותים משלימים שהספקים השונים מציעים. למשל עזרי אבטחה, שרות מיוחד לגיימרים או בקרת הורים.

לנסות

בכדי לדעת בוודאות האם ומה מתאים לכם, תצטרכו בסופו של דבר לנסות. קל כיום לעבור בין ספקים, כך שגם אם לא תהיו מרוצים מבחירתכם, זה לא סוף פסוק.

לסיכום

אם תפעלו שיטתית לפי צעדים פשוטים אלה, סביר שתמצאו את הספק שמתאים לכם ביותר.

נגישות