מחאת העצמאיים: אבנר הייזלר מסביר על מענקי הקורונה 

אם יש דבר אחד טוב שהקורונה עשתה, זה לשים את מעמדם של העצמאיים על סדר היום, וגם אם כיום לא נראה ש"הרעש" מרשים מישהו שיושב בחלונות למעלה, עדיין ניתן לקוות שמדובר בתחילתו של שינוי יסודי. יש לקוות שהצעקה שנשמעת כיום ברחובות תוביל את מעמד העצמאיים למקום יותר בטוח כלכלית ויותר שוויוני מול ציבור השכירים. כאיש עסקים רב תחומי, הייזלר מתחבר לקושי של העצמאיים ועל כן מבקש לסייע ככול יכולתו. להלן מידע חשוב בכול הנוגע למענקים שמיועדים לעצמאיים.

מענקים – כמה ולמה

ממש כשם שקיימים שישה קריטריונים שמשפיעים על קבלת קצבה סיעודית (כפי שמציין אבנר הייזלר בדה מרקר), כך גם קיימים קריטריונים שמגדירים מי מהעצמאים זכאי לקבל מענק. קריטריונים אלו מאוד חשובים כיוון שלא מעט בלבול מורגש בנושא, ועל כן הייזלר ניגש לסכם את הדברים:

  • עבור מענק השתתפות בהוצאות קבועות הוגדרה ירידה של לפחות 25% עבור חודשי מרץ-אפריל ועבור חודשי ספטמבר-אוקטובר.
  • עבור קבלת מענק הוצאות לעסק קטן הוגדרה ירידה של לפחות 25% עבור חודשי מאי-יוני ועבור חודשי ספטמבר-אוקטובר.
  • עבור קבלת מענק השתתפות בהוצאות קבועות הוגדרה ירידה של לפחות 40% עבור חודשי מאי-יוני ועבור חודשי יולי-אוגוסט.
  • עבור קבלת מענק הוצאות לעסק קטן הוגדרה ירידה של לפחות 40% עבור חודשי יולי-אוגוסט.
  • עבור קבלת מענק לעצמאים ושכירים בעלי שליטה הוגדרה ירידה של לפחות 40% עבור חודשי מאי-יוני, יולי-אוגוסט ועבור חודשי ספטמבר-אוקטובר.

מחאת העצמאיים אבנר הייזלר מסביר על מענקי הקורונה

עזרה בערבון מוגבל

הייזלר מסביר שלמרות שרבים קיבלו סכומים משמעותיים, עדיין רבים נותרו מאחור בשל סיבה כזו או אחרת, רבים לא עמדו בדרישות שמצדיקות קבלת מענק ורבים לא הצליחו לקיים את העסק רק באמצעות המענק. לאור הדברים עצמאים רבים נפגעו כלכלית בצורה משמעותית, ועל כן אין זה מפליא שההפגנות ברחבי המדינה שיוועו להשמיע את קולם של העצמאיים ולעורר את האנשים שיושבים בשלטון. אי לכך רבים שקראו על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר הסיקו שאכן התחום העסקי מדהים ולא פעם מפתיע לטובה, אך כל עוד לא משוחרר חמצן לנשימה, קשה לחשוב על היוזמה הבאה, ואם רק נבדוק מה קורה בתחום הנדל"ן, נמצא שאכן קיימת עצירה משמעותית בכול הנוגע לבנייה חדשה.

משיכת כספים מהחיסכון הפנסיוני

כל מי שקרא את הראיון של אבנר באתר וואלה  מסיק שאם ישנה ראייה עסקית בריאה ושותפים נכונים למסע, הדרך מבטיחה. עם זאת, גם הייזלר מודה שכיום להיות עצמאי זה כלל לא קל, ופה הוא מבקש לעדכן לגבי מענק נוסף. באוקטובר האחרון משרד האוצר פרסם טיוטת תקנות שמדברת על כך שציבור העצמאיים יוכל למשוך כספים מהחיסכון הפנסיוני. לסיכום נציין שמי ששמע על אבנר הייזלר ב ynet-יודע שלהיות עצמאי יכול להיות שווה, אם כי בימים אלו להיות עצמאי זה בעיקר מאתגר.

נגישות