רוצים לבצע רילוקיישן לפורטוגל? כדאי שתכירו את כל הבירוקרטיה שמחכה לכם

תכנון רילוקיישן הוא בעל משמעות אדירה לעתיד שלכם ושל בני המשפחה. למעשה, פורטוגל נחשבת לאחד מהיעדים המובילים וזאת בשל מרחק הטיסה הקצר מישראל, מזג אוויר נעים לאורך רוב ימות השנה, שפע של אפשרויות תעסוקה לצד חיי חברה ותרבות עשירים ומרתקים שהופכים את פורטוגל ליעד מושלם בעבור רילוקיישן. אם גם אתם מתכננים לבצע את המעבר בקרוב, צריך לקחת בחשבון היבטים שונים מבחינה בירוקרטיה אותה נדרש לבצע עוד לפני העלייה על המטוס. מה חשוב לדעת? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

רילוקיישן לפורטוגל – כל מה שצריך לדעת

במידה והחלטתם לפתוח בדף חדש ולעבור עם בני המשפחה או לבדכם לפורטוגל,  כאן יש מידע בנושא רילוקיישן לפורטוגל, וזאת מתוך מטרה לאפשר לכם לקבל את כל המידע שאתם צריכים רגע לפני שאתם עולים על המטוס ומתחילים בחיים חדשים במדינה ליברלית החברה באיחוד האירופי. צריך להבין כי אי אפשר פשוט לעלות על המטוס ולנחות בפורטוגל, אלא נדרש לבצע תהליך בירוקרטי הכולל בין היתר הוצאת של אשרת עבודה זמנית המאפשרת לכם לשהות במדינה למשך כשנה, במסגרתה תוכלו לצאת ולהיכנס מהמדינה באופן חופשי. במידה ואתם מגיעים לפורטוגל לטובת לימודים, תצטרכו להנפיק ויזת סטודנטים שתוקפה נקבע בהתאם לזמן הלימודים.

בשנים האחרונות פורטוגל עלתה לכותרות בעקבות תיקון לחוק אשר מאפשר ליהודים שהם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות, בהליך מקל. על פי ההערכות אלפי ישראלים קיבלו את הדרכון אשר מקנה להם את האפשרות לעבוד וללמוד בפורטוגל ללא צורך בהנפקה של ויזה, ועל כן במידה ויש לכם את האזרחות אתם לא נדרשים להוציא ויזה. יחד עם זאת, ליווי מקצועי הוא חיוני לטובת איתור עבודה וכן השלמת ההליכים הבירוקרטיים, מתוך מטרה לייעל את הזמן ובהתאם לכך לאפשר לכם לטוס בראש שקט.

 

 

ליווי לטובת התגברות על חסמים בירוקרטיים

בעבור ישראלים שרוצים לעבור לפורטוגל, יש לא מעט חסמים בירוקרטיים הכוללים בין היתר את הנפקת הוויזה. בהקשר זה צריך לציין כי האופי של הפורטוגלים שונה באופן מהותי מהאופי הישראלי, מאחר ותהליכים שם לוקחים זמן. על כן, ליווי מקצועי המתבצע על ידי חברה מקצועית כמו למשל פליי ג'וב מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל ליווי מלא הכולל איתור של משרה בשלל תחומים עם וללא ניסיון לצד ליווי בכל הפרוצדורות של הנפקת ויזה, במידה ואתם לא מחזיקים באזרחות. ההמלצה היא להתחיל ולחפש עבודה כבר כאן בישראל ולא לחכות להגעה למדינה, וזאת מתוך מטרה לסיים את ההליכים הכוללים בין היתר גם איתור של מקום מגורים בערים מרכזיות כמו למשל עיר הבירה ליסבון או פורטו לצד רישום של הילדים לבתי הספר המקומיים. ככל שתקדימו לבצע את הצעדים הללו, כך תוכלו למנף את התקופה הזו לטובת הגדלת השכר לצד יצירה של חיים חדשים במדינה ליברלית ומתקדמת כמו פורטוגל.

לסיכום

ההחלטה לעבור לפורטוגל באופן זמני או קבוע היא החלטה המגלמת בחובה שפע של יתרונות, אולם גם הליך בירוקרטי לא פשוט לטובת הנפקה של ויזה, במידה ואתם לא מחזיקים בדרכון. ליווי מקצועי המתבצע לטובת איתור של עבודה בתחום שלכם או בתחום שמעניין אתכם מהווה דרך מצוינת להתגברות על מחסומים שעלולים לעכב את הנסיעה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר למעבר מוצלח המתבצע באופן חוקי ועם שימת דגש על תכנון מוקדם שנועד לאפשר להתחיל בדף חדש וחלק במדינה מתקדמת, ליברלית ואוהדת ישראל כמו פורטוגל.

נגישות