שוויון הזדמנויות, מלגות וליווי ארוך טווח: איל, משה ורפי אדרעי לא עוצרים בפעילות למען בני נוער

מי מאיתנו לא אוהב גיבורי על עוצמתיים ואכפתיים? כנראה שאין אחד כזה וכולנו אוהבים לראות אותם על פני המסכים בסדרות הטלוויזיה והסרטים, שם הם מקדישים את חייהם למען אחרים ופועלים למען חברה טובה יותר. עם זאת, הגיבורים האמיתיים ואלה שלגמרי צריך לעשות עליהם סרטים וסדרות הם בלי ספק אותם האנשים האמיתיים שהקדישו את חייהם כדי לעזור לאנשים שלא תמיד יכול לקדם את עצמם. הפעילות המבורכת הזאת היא הרבה פעמים מבחינת אוויר לנשימה לאותם אנשים הנזקקים לה וזהו בהחלט משהו שצריך להוות השראה עצומה לכולנו. דוגמה נהדרת לכך הוא סיפורם של שלושת האחים למשפחת אדרעי שהחליטו להקדים את חייהם לקידום בני נוער בסיכון. זה הזמן להכיר את הסיפור המיוחד של עמותת אחינועם.

על משפחת אדרעי

האחים רפי אדרעי, איל אדרעי, משה אדרעי – שלושה אחים שעל הנייר לא היו צריכים להצליח בחיים. הם נולדו למשפחה קשת יום אם אתגרים כלכליים רבים ויכלו בקלות להתדרדר למציאות את פשע, אלימות וסמים כפי שקרה לרבים מהסביבה הקרובה שלהם. למרבה המזל נראה כי מדובר על משפחה שקורצה מחומר אחר, וכל אחד מהאחים הצליח להתקדם חברתית ומקצועית ובחלוף הזמן הם הפכו לאנשי עסקים מצליחים ביותר.

נראה שהשלושה לא שכחו את העבר שלהם ויחד הם החליטו לפתוח עמותה מיוחדת בשם עמותת אחינועם שמטרתה לסייע לנוער בסיכון וילדים ונערים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל. מיום הקמתה ועד לרגעים אלו ממש סייעה העמותה לאלפי בני נוער ישראלים והצליחה לקדם רבים שהשתלבו בחברה בהצלחה כולל שירות צבאי משמעותי, לימודים אקדמאיים והשתלבות בשוק העבודה בתפקידים חשובים ומובילים. בו נכיר את הפרויקטים העיקריים של העמותה.

הפרויקטים של עמותת אחינועם

חשוב שתדעו כי רפי אדרעי מעמותת אחינועם ואחיו, החליטו ליצור פעילות שוטפת מגוונת של העמותה על מנת להצליח ולסייע לכמה שיותר בני נוער באופן מקיף. אלו הם האפיקים העיקריים בהם פועלת העמותה:

תכנית ליווי ארוכת טווח לבני נוער

תכנית מיוחדת לאיתור בני נוער במצבי סיכון שנפלו בין הכיסאות של הרשויות השונות ואינם מוכרים לרשויות הרווחה. העמותה מלווה אותם ומעניקה להם מעטפת סוציאלית תומכת ומחבקת. כל נער ונער בתוכנית נהנים מבניית תכנית אישית מקיפה בהתאם ליכולות ולכישורים והליווי הוא משלב הלימודים בתיכון ועד לסיום התואר והשתלבות בשוק העבודה.

שוויון הזדמנויות, מלגות וליווי ארוך טווח: איל, משה ורפי אדרעי לא עוצרים בפעילות למען בני נוער

תכנית מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית

הרבה פעמים אי השוויון מגיע מתוך הרקע המשפחתי עם משפחות שידן אינה משגת של נערים ונערות רבים. מטרת התוכנית הזו היא להעניק סיוע כספי לכל אותם בני הנוער ולאפשר להם עזרה בלימודים, הכנה לצה"ל, השתתפות בחוגים, רכישת ספרים, חומרי לימודים, מחשבים ניידים ועוד.

תכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית

עוד תכנית מיוחדת של עמותת אחינועם לליווי של בני ובנות נוער בני העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. הליווי מתמקד בסיוע בלימודים, רכישה של מיומנות חברתיות, איתנות אישית וכישורי מנהיגות וכמובן הכנה לשירות משמעותי לצה"ל. שווה לדעת כי מעל 95 מהבוגרים של התוכנית הזו מגיעים לתפקידים משמעותיים בצה"ל ורבים אף ממשיכים למסלולים של קצונה ושירות קבע.

מעבר לכך שווה להכיר את הפרויקט המעניין של העמותה בתקופת הקורונה שגייסה מעל 15,000 מחשבים עבור תלמידים שאין להם לפטופ ולא יכלו לקחת חלק מהלמידה מרחוק בזום. בשורה התחתונה, מדובר על משפחה מיוחדת בהחלט שעושה רבות עבור בני נוער בישראל והיד עוד נטויה.

נגישות