התרומה של נייק לכדור הארץ: מכירת נעליים משומשות

כולנו מכירים את המותגים הגדולים ביותר בעולם, ככאלו שרוצים לייצר רווח ולהגדיל את המכירות שלהם דרך שיווק אגרסיבי וניצול האפשרויות בעולם קפיטליסטי, ועל אף שאנו אוהבים מוצרים רבים של המותגים הגדולים הללו, רובינו מתייחסים אליהם בדרך כלל במעט חשדנות ואפילו בציניות מסוימת. באופן הזה רובינו לא טורחים לעצור לרגע ולברר האם חלק מהחברות הגדולות הללו גם תורמות למטרות חשובות ועושות מעבר למכירות, ושווה לדעת שאלו דברים שבהחלט קורים. כך למשל, ממש לאחרונה יצאה חברת נייק העולמית עם פרויקט מעניין ויפה שמטרתו לשמור על כדור הארץ ולהביע הזדהות עם ארגונים המנסים לצמצם את הזיהום דרך צמצום של הרגלי הצריכה ותרבות וזאת בהחלט מטרה ראויה וחשובה. אנו רוצים לספר לכם על היוזמה של נייק, בתקווה שעם הזמן נראה עוד ועוד חברות ותאגידים המתגייסים למען מטרות חשובות אחרות והפיכה של העולם למקום קצת יותר טוב.

כמה מילים על חברת נייק

חברת נייק החלה את דרכה בשנות ה-70 של המאה הקודמת ונוסדה על ידי יזמים מתחום הספורט ובעיקר בתחום של הנעלה לספורטאים מקצועיים. עם השנים רשמה על שמה כמה פטנטים חשובים ומעניינים ששוכללו עם הזמן והופכים עד היום את נעלי נייק לכאלו הנחשבות לנעלי הספורט הטובות בעולם. בשנות ה-80 הונפקה חברת נייק לראשונה בבורסה ואז גם החלה לפרסם את עצמה בקנה מידה עולמי ובחלוף השנים הפכה לאחת מחברות הספורט המובילות ביותר בעולם, כאשר מיטב הספורטאים על הבימות הגדולות ביותר מתהדרים במוצרים שלה. כעת, על אף שמדובר על תאגיד ענק ורווחי, נראה כי קברניטי החברה מבינים את החשיבות של תרומה לסביבה וכאן כדאי להכיר את הפרויקט המעניין שלהם.

התרומה של נייק לכדור הארץ: מכירת נעליים משומשות

מכירת נעליים ממוחזרות

אחת הבעיות הגדולות ביותר בתרבות המערב ובפרט בתרבות הצריכה, הוא הבזבוז הגדול של חומרי גלם שגורם לזיהום סביבתי גדול. כנראה שלא נראה את היצרניות הגדולות ביותר מפסיקות לייצר ולמכור מוצרים כליל, אבל כן נראה שיש כמה חברות שהבינו שאי אפשר להתעלם עוד מהמגמה המדאיגה והפרויקט של נייק בהחלט מבטא זאת היטב.

מה שחברת נייק עשתה בעצם, זה לאסוף הרבה מאד זוגות נעליים משומשות. את הזוגות הללו היא חידשה במפעלים שלה במקום לייצר דגמים חדשים, ועד לסוף חודש אפריל 2021, הנעליים הממוחזרות משווקות ב-15 חנויות שונות ברחבי ארצות הברית. נכון, מתוך סך המוצרים שחברת נייק מוכרת מדי שנה מדובר בטיפה בים, אבל זו בהחלט התחלה של מגמה מבורכת ומטעם החברה נמסר כי הם מתכוונים להגדיל את הפעילות הזאת עם הזמן עד כמה שרק יתאפשר.

תפיסת קיימות מצד החברות הגדולות במשק

למען האמת המהלך של חברת נייקי ממש לא קרה בוואקום וזהו בסך הכל ביטוי לתנועה עולמית מבורכת בהחלט. החברה עצמה עברה בשנים האחרונות לייצור בטכנולוגיות ירוקות יותר והעבירה מפעלים רבים שלה לעבודות בשיטה הזו וזה משהו שאפשר לראות גם בחברות גדולות אחרות.

ואם בכל זאת נרצה לקנות זוג חדש?

לצד הנעליים הממוחזרות, כנראה שגם אנחנו נרצה להתחדש אחת לכמה זמן בזוג נעליים חדש וזה בהחלט בסדר גמור. את נעלי נייקי אפשר לקנות בכמה חנויות ואתרים אבל לא תמיד פשוט למצוא מחירים משתלמים והוגנים ומגוון רחב של דגמים. אנו ממליצים בחום בעניין הזה על אתר מגה ספורט שמוכר את כל הדגמים החדשים ביותר של נייק במחירים הטובים ביותר בשוק ותוכלו למצוא שם מבחר גדול ביותר של נעליים איכותיות.

נגישות