מרכזיה וירטואלית וקבוצת פייסבוק: הכלים הדיגיטליים שיסייעו לכם לארגן מחאה

מרכזיה וירטואלית

לפעמים בנקודות מסוימות בחיים, יש צורך לעשות שינוי ממשי בחיים שלנו ולהפוך אותם לטובים יותר. לפעמים מדובר בשינויים אישיים כמו החלטה לאכול אוכל בריא יותר, להיכנס לשגרת כושר ואימונים או להוציא אנשים מסוימים מהחיים שלנו שלא עושים לנו טוב. לפעמים, השינוי הוא גדול הרבה יותר ולא מסתכם רק בנו אלא מחייב עיצוב מחדש של תפיסות חברתיות והרבה פעמים גם עמידה איתנה מול השלטונות, בין אם אלו המקומיים או הארציים. במצב כזה, אחד הדברים שיש לעשות או הקמת מחאה, הפגנות בדרכים שונות שיבהירו מה השינוי הרצוי וממי אנו דורשים אותו. גיוס של אנשים למטרה הזאת דורש היערכות לוגיסטית ולמרבה המזל המציאות הטכנולוגית כיום בהחלט מאפשרת את זה. הנה כמה דיגיטליים שחשוב להכיר שיעזרו לכם להוביל מחאות והפגנות.

מרכזיה וירטואלית

כאשר אנו רוצים לארגן מחאה, וככל שהמחאה גדלה ויותר אנשים מצטרפים ומבקשים לקחת בה חלק, יש לתת מענה ליותר ויותר פניות של שאלות ובקשות להצטרפות. למרכזיה וירטואלית יש מגוון תכונות שיכולות לסייע בהיבט הזה והיא בהחלט כלי שיכול לעזור בעניין הזה. באמצעותה, תוכלו להפנות את השיחות בצורה חכמה ונוחה למוקדים השונים, למשל אם יש מי שעוסק בהכוונת מפגינים לנקודות קרובות, מי שאחראי על איסוף תרומות ומי שמתעסק בפניות של גופים הקשורים במחאה כמו המשטרה או ארגון מגן דוד אדום. כך, ניתן לנהל את כל האופרציה בצורה יעילה הרבה יותר כשכל פנייה מגיעה אוטומטית לאן שהיא צריכה וכך אפשר להזיז דברים במהירות וביעילות רבה הרבה יותר.

קבוצת פייסבוק

אם יש כלי אחד שהוכיח את עצמו כיעיל במיוחד כאשר מדובר על ארגון הפגנות ומחאות, הרי שזהו הפייסבוק. בשל העובדה שכמעט כל אזרחי ישראל נמצאים שם ומתחזקים חשבון, תוכלו בהחלט להעביר את המסרים שלכם דרך קבוצה שתפתחו בנושא ואף לנהל קמפיין מחאתי ברשת החברתית. אל קבוצה כזאת תוכלו להזמין חברים ולעדכן בפעילויות השונות, להכניס אירועים ועוגנים חשובים בלו"ז אליהם יקבלו תזכורות מי שבוחרים להגיע, להעלות סרטונים ותמונות ממחאות ומנקודות חשובות ואפילו לשדר בלייב חלק מהפעילות שלכם. בנוסף, זכרו כי מדובר בשירות חינמי ואין שום סיבה שבעולם לוותר עליו.

קבוצות ווטסאפ

גם את השירות החינמי הזה חייב כל מי שמארגן מחאה מכל סוג שהיא. דרך קבוצות הווטסאפ ניתן להודיע לכל המוחים על שעות הפעילות, לחלק לתת קבוצות באיזורים שונים ולעדכן כל אחת באופן פרטני על דברים חשובים שצריך לדעת. בנוסף, זכרו כי בכל קבוצה ניתן לבחור שרק המנהלים יוכלו להגיב, וכך תוכלו למנוע פטפטת מיותרת שתרחיק ממנה אנשים.

בשורה התחתונה חשוב לזכור כי היום, על מנת לארגן מחאה יעילה וטובה, יש לגייס את האמצעים הטכנולוגיים שברשותנו. הקפידו לעשות זאת ותצליחו לארגן מחאה משמעותית למען המטרות החשובות בהן אתם מאמינים.

נגישות