טנס ללידה: האם אכן מדובר במכשיר הכרחי והיכן ניתן לרכוש אותו?

אחד הרגעים שכל אישה בהריון חוששת לקראתו, אך מצפה לו, הינו הלידה עצמה. רוב הנשים חוששות מהכאבים של הצירים ושל הלידה עצמה, ובדיוק בשביל זה אפשר להשתמש במכשיר טנס להקלה על הכאבים. המשיכי לקרוא עוד על מכשיר טנס, היכן ניתן לקנות אותו ובמה הוא יכול לעזור.

מה זה טנס ללידה ואיפה אפשר לקנות אותו?

טנס ("tens") ללידה הינו מכשיר חשמלי בעל ארבע אלקטרודות, אותן מחברים לארבע נקודות בגבה של היולדת בעת הצירים. מכשיר טנס מסייע לכאבים שחשה היולדת בשלב הצירים על ידי שיבוש הכאבים של צירי הלידה ויצירת אנדורפינים, המקלים על תחושת הכאב במהלך הלידה. תוכלו להשיג טנס ללידה בחנות Dyn Store, בבתי מרקחת או להשכיר טנס ללידה מיד שרה.

איך מכשיר טנס ללידה עובד?

מתחילת הצירים ועד הלידה עצמה יכולות לעבור שעות ארוכות, לכן כדאי למצוא דרך להעביר את הזמן כמו לראות סדרה או להאזין לרדיו. בתחילת הצירים מחברים את ארבע האלקטרודות של מכשיר הטנס אל ארבע נקודות בגב היולדת, אשר דרכן מכשיר הטנס שולח אותות חשמליים שחוסמים במידה מסוימת את הנוירונים האחראים על כאב במוח. כתוצאה מכך, אותות הכאב שמגיעים מהרחם ומסביבתה נחסמים והיולדת תרגיש הקלה בכאבי הצירים. כמו כן, האותות החשמליים הללו מעודדים את הגוף לייצר אנדורפינים, שעוזרים להתמודד עם הצירים ולמסך את הכאב.

אפשר להשתמש במכשיר הטנס בכל שלב מתחילת הצירים או ירידת המים ועד ללידה, אך כדאי להתחיל להשתמש בשלב הראשוני של הצירים, כדי שהגוף יוכל להפריש את האנדורפינים שיקלו על היולדת ככל שהצירים מתגברים. אפשר להשתמש במכשיר הטנס בעמידה, ישיבה או שכיבה, תוך כדי תנועה או במנוחה, אך לא במים או לאחר מתן אפידורל. ניתן לכוון את עוצמת האותות החשמליים לפי רמת הכאב שמרגישה היולדת באמצעות השלט המחובר לאלקטרודות.

 

 

איך אדע אם אני צריכה טנס ללידה?

חשוב לציין כי כל אישה מגיבה שונה לטיפולים שונים, ולכן לא ניתן לדעת בוודאות אם מכשיר טנס עשוי לעזור בעת הצירים לפני שהם מופיעים. כדאי להצטייד באחד טרם תאריך הלידה המשוער, ובמידה והוא לא מסייע ניתן לבקש משכך כאבים כמו אפידורל. בכל אופן, אין שום השלכות לשימוש או להפסקת השימוש במכשיר טנס במידה והוא לא מסייע לכאבים.

מה היתרונות של מכשיר טנס?

  • העצמת תחושת השליטה של היולדת – ניתן לכוון בטנס את עוצמת האותות החשמליים דרך השלט בהתאם לכאב הצירים, וכך ליצור אצל היולדת תחושת שליטה בסיטואציה וחווית לידה טובה ומיטיבה יותר.
  • הפעלה פשוטה – את מכשיר הטנס מחברים באמצעות אלקטרודות לארבע נקודות בגב התחתון וזהו. בלי זריקות ובלי תהליכים פולשניים אחרים.
  • בלי תרופות – מי שרוצה שתהליך הלידה יהיה כמה שיותר טבעי וללא אפידורל, יכולה להשתמש במכשיר טנס אשר עשוי להקל על כאבי הצירים ללא תרופות ומשככי כאבים.
  • שימוש בטוח – אם מכשיר הטנס לא מצליח להקל על הכאבים, ניתן להפסיק להשתמש בו בכל עת, ללא חשש לפגיעה ביולדת או בעובר.

לסיכום

מכשיר טנס ללידה יכול לסייע לנשים אשר חוששות מכאבי הצירים, ורוצות לחוש הקלה ללא משככי כאבים כמו אפידורל. מכשיר הטנס חוסם את האותות החשמליים האחראים על תחושת הכאב על ידי ארבע אלקטרודות המתחברות לגבה של היולדת. כדאי להצטייד במכשיר טנס לקראת הלידה ולהתייעץ עם איש צוות רפואי, דולה או נשים שהשתמשו במכשיר טנס.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות