מיסים לעסקים: האם שווה להקים עסק במדינת ישראל?

מיסים לעסקים

מצד אחד אנשים רוצים להגשים חלום, לממש את עצמם, לנסות אפיקים חדשים עבור הכנסה וכדומה, אך מצד שני ידוע שלהקים עסק בארץ אינו דבר קל, ולו כי ראשית כל מדובר על להיות עצמאי ושנית כל מדובר בשלל מיסים שמוסיפים קשיים, ועל כן חשוב לקבל החלטות מושכלות לפני שקופצים למים. מהי החלטה מושכלת? החלטה שמתייחסת לסך הפרמטרים הפיננסים, קרי סכום ההשקעה הראשוני, הוצאות תפעול, שיעור הרווח הגולמי, נקודת האיזון וכמובן שחשוב להיות מודעים לנושא המיסוי שמהווה חלק משמעותי בסיפור.

הכנסה חייבת

כיום עסק במדינת ישראל שאינו גדול דיו בכדי להיות חברה חייב לשלם מס הכנסה בגין הכנסה חייבת במס ואף עליו להעביר תשלומי מס הכנסה שנוכו במקור מהמשכורות של העובדים. את התשלום למס הכנסה נהוג לבצע באמצאות תשלום חודשי (מקדמות שערכן נקבע בהתאם להערכת פקיד השומה), כאשר תמיד ניתן להפעיל שיקול דעת ולהוריד את גובה המקדמות (אם חושבים שעומדים להרוויח פחות). כמו כן, ישנה דרך נוספת לשלם תשלומי מס, והיא באמצעות ניכוי מס במקור מתשלומי הלקוחות. נשמע כמו ערימה של נוסחאות ללא תחתית ותכלית? ובכן אם אינכם בעלי ניסיון, תמיד חשוב לקבל החלטה ביחד עם ייעוץ פיננסי, וזאת בכדי לעבור היטב על סך המשתנים – בכדי לבנות תוכנית פיננסית שתוביל את העסק למסלול רווחי.

מיסים לעסקים

מס והדשא של השכן

באופן כללי בארץ נהוגה שיטת מס פרוגרסיבית, משמע ככול שגובה ההכנסה גדל, כך גם שיעור המס גדל. עם זאת, אם נביט לרגע מה קורה במדינות אחרות, נמצא שיש מדינות שבהן שיעור המס אפסי, עובדה שמסבירה מדוע גוגל העבירה את זכות הקניין שלה לברמודה (בכך חסכה כ2 מיליארד דולר מדי שנה). אז האם כדאי להקים עסקים בארצות שבהן המס יותר מתחשב והוא אינו עולה ביחס ישיר עם גובה ההכנסות? ובכן הכול תלוי מהם שאר המשתנים. לצורך הדוגמה מאוד ייתכן שאותו עסק שאתם מבקשים להקים בחו"ל יניב הכנסה הרבה יותר גדולה, אך גם מאוד ייתכן שאינכם מוכנים לרדת מהארץ, אם כי אתם ציוניים ואם כי יש לכם כאן משפחה.

סוד ההצלחה – התנהלות מושכלת!

אם כבר מקבלים החלטה שפותחים עסק בארץ, מוטב להרוויח ממנו את המיטב ופה ראוי לתת את הבמה לקטגוריית "הוצאה מוכרת". מדובר בסכומים שבעלי העסק מוציאים ושבסוף השנה הם מתקזזים עם מס הכנסה, ועל כן מאוד חשוב לשמור קבלות ובו זמנית לדעת כיצד למנף את הסוגיה. עוד נדבך מהותי שמוטב לנצל כהלכה הנו ניכוי מס במקור שמורכב מאחוזי ניכוי. מבקשים למקסם כל זאת? זהו הזמן להבין שכן שווה לפתוח עסקים בארץ, אך גם חשוב להתנהל נכונה. מהי המשמעות? שצריך להיעזר באנשי מקצוע משלימים, קרי יועץ פיננסי (שכבר ציינו), רואה חשבון ויועץ מס – בהצלחה.

קראו גם את הכתבה שלנו: עמלות בבנקים: על מה אתם באמת משלמים?

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות